Alliance GHS
מלנומה ורפואת העור

מלנומה ורפואת העור

שירותי המחלקה:

בדיקת סקר – מיפוי שומות דיגיטלי ב-FotoFinder

במכון מוצעת בדיקה מלאה לגילוי מוקדם של מלנומה הכוללת בדיקת רופא עור באמצעות דרמוסקופ, צילום דיגיטלי  ומיפוי כלל גופי של השומות באופן ממוחשב וכן צילום דרמוסקופי (בהגדלה של עד פי 70) של נגעים המצריכים מעקב. נגעים בעלי מאפיינים חשודים מוסרים באופן כירורגי ונשלחים לבדיקה פתולוגית.

מכשיר ה-FotoFinder ATBM המשוכלל הפועל במסגרת המרכז הוא המתקדם ביותר בארץ בתחום של מיפוי שומות ומסייע באבחון מוקדם של סרטן עור מסוג מלנומה. המכשיר מבצע מיפוי מלא של הגוף תוך רבע שעה. המכשיר מאבחן שומות חריגות, ומזהה במהירות שינויים על פני העור.

סריקה תקופתית של הגוף לשומות חשודות מומלצת אחת לשלושה חודשים עד שנה, בהתאם לרמת הסיכון האישית. גיליתם סימן חשוד על העור? אל תמתינו – בדיקת שומה לגילוי מוקדם של מלנומה יכולה להציל חיים!

ייעוץ רופא עור בכיר מומחה במלנומה

ניתן לקבוע תור במהירות ובזמינות ולהתייעץ עם רופא עור מנוסה, מקצועי ואדיב בכל עניין הקשור בדרמטולוגיה (רפואת העור). עיקר העיסוק שלנו במרפאה הוא במניעה, אבחון וטיפול של מלנומה (סרטן אלים של העור), אולם אנו עוסקים במקביל בכל קשת הנושאים, הבעיות והמחלות של העור.

ייעוץ אונקולוג בכיר מומחה במלנומה

אונקולוג הוא רופא שמומחיותו מחלות סרטן והטיפול בהן. מבין האונקולוגים יש שבחרו להתמקד ולפעול בסוג מסוים של סרטן. אנו מציעים לכם את אחד מבכירי הרופאים ומגדולי המומחים במלנומה בישראל, שעוסק רובו ככולו בשנים האחרונות במחקר וטיפול בסרטן עור אלים. בניגוד לרופא מנתח, האונקולוג לעתים מלווה את המטופל דרך ממושכת, מהאבחון – ועד להחלמה.

ייעוץ כירורג בכיר מומחה במלנומה

מלנומה חודרנית היא מחלה שמחייבת ניתוח, כדי להסיר את הממצאים הסרטניים ולאפשר החלמה או הפוגה ("רמיסיה"). אנו מציעים לכם את אחד הכירורגים הבולטים והמשובחים בישראל בתחום הכירורגיה של מלנומה, החל מהסרת נגע חשוד, עבור בבדיקת קשרית זקיף וכלה בפעולות ניתוחיות מורכבות וניתוחים רדיקליים.

הסרה בגבול מינימלי ובדיקה פתולוגית דחופה

הסרה של נגע שנחשד כמלנומה ממאירה (סרטן אלים של העור) יכול להיות הטיפול היחיד הנדרש כדי לרפא את המטופל. כך, למשל, במקרה של מלנומה לא חודרנית (In Situ Melanoma), כאשר התאים הסרטניים נמצאים רק בשכבה העליונה של העור או של מלנומה בעובי של פחות מ-1 מ"מ – מספיק לכרות את הנגע הממאיר (עם שולי ביטחון), ולשלוח אותו לביופסיה, כדי לדייק את האבחנה. הבדיקה הפתולוגית מתבצעת אצלנו בדחיפות, ותשובותיה חוזרות בתוך עד 72 שעות.

כריתה מקומית נרחבת

הטיפול הראשון לאחר האבחנה במלנומה היא כריתה מקומית נרחבת של האזור סביב השומה שהוסרה (Wide Local Excision) בפעולה כירורגית, במטרה להסיר את כלל התאים הסרטניים. במלנומה דקה מ-1 מ"מ נדרשת לרוב הסרה של 1 ס"מ של עור בריא, ואילו מלנומה עבה מ-1 מ"מ דורשת הסרה של 2 ס"מ עור בריא מכל צד של השומה שהוסרה. כשנדרשת הסרת אזור נרחב של עור, לעתים יש צורך בהמשך בהשתלת עור.

מלנומה רדיקלית אזורית

במקרים של מלנומה שלב 3, הגידול הסרטני התפשט לקשריות לימפה, ונדרשים טיפולים להסרת קשריות נגועות. טיפולים אלה מבוצעים בהרדמה כללית, ועשויים להיות כרוכים בכאבים הנמשכים מספר שבועות ובהתפתחות נפיחות בגפה ממנה הוסרו (לימפדמה).

טיפול מסייע באינטרפרון אלפא

לעתים לאחר ניתוח להסרת מלנומה, יומלץ לחולים טיפול ב"אינטרפרון אלפא", חומר סינתטי המחקה את פעילותו של חומר טבעי של הגוף שנלחם בזיהומים ויראליים. הטיפול ניתן בתחילה בהזרקה לווריד למשך חודש, ולאחר מכן בהזרקה מתחת לעור, לרוב 3 פעמים בשבוע ולמשך שנה. מטרתו להקטין את הסיכון לחזרה של המלנומה.

זילוף לגף מבודד

במקרים של מלנומה גרורתית בגפיים התחתונות ניתן להציע טיפול ב"זילוף לגף מבודד" (Isolated Limb Perfusion), שהיא שיטה לטיפול אזורי בסרטן, בטכניקה של הזלפת תרופות המכוונת לרגל אליה התפשטה המלנומה. בעבר היה נהוג להזליף בשיטה זו תרופות כימותרפיות בלבד, אולם כיום מקובל להזליף תרופה בשם T.N.F שהיא למעשה חומר המופרש על ידי המערכת החיסונית ובעל תכונות אנטי סרטניות. הטיפול מבוצע בהרדמה כללית באשפוז.

טיפולים ביולוגיים

טיפולים תרופתיים בעלי יעילות גבוהה יחסית המותאמים למלנומה גרורתית ומשמשים לחיזוק המערכת החיסונית של הגוף, ומעודדים אותה להילחם ביעילות בגידול הסרטני. טיפולים ביולוגיים כוללים את החומרים אינטרפרון אלפא ואינטרלוקין-2 המופקים בשיטות הנדסה גנטית, וניתנים בהזרקה עצמית בבית במינונים נמוכים או באשפוז במינונים גבוהים.

אימונותרפיה באשפוז יום

אימונותרפיה היא שיטה מדעית רפואית ל"חיזוק" מערכת החיסון – כך שמחלת הסרטן תפסיק "להערים" עליה ו"לכבות" אלמנטים מתוכה (וכך להשתלט על אתרים נוספים). זוהי שיטת הטיפול החדשנית והמבטיחה ביותר במלנומה, כולל מלנומה גרורתית שעד לפיתוח השיטה נחשבת לחשוכת מרפא במקרים רבים.

הטיפולים ניתנים אצלנו במרכז ע"י צוות מיומן ואורכים כשעה וחצי באווירה נעימה ורגועה כשהמטופל מלווה בקרוב משפחה בכל זמן שהותו במקום.

התכשירים (תרופות) שנעשה בהם שימוש כוללים את Opdivo (או בשמו המדעי Nivolumab; התרופה החדשנית ביותר לטיפול במלנומה גרורתית) ואת Keytruda (בשמו המדעי Pembrolizumab; נוגדן מונוקלונלי שחוסם את החלבון PD-1).

To top

למידע נוסף והתייעצות אנא השאירו את פרטיכם: 0732049017